Nowatorski symulator krakowskiej spółki pomoże wyszkolić pracowników lotnisk

Nowatorski symulator krakowskiej spółki pomoże wyszkolić pracowników lotnisk
Spis treści:

Nano Games – krakowski developer gier oraz twórca marki Simpro, dedykowanej tworzeniu profesjonalnych symulatorów szkoleniowych w wirtualnej rzeczywistości – zaprojektował symulator dla pracowników obsługi naziemnej lotnisk. Projekt powstał przy współpracy z Kraków Airport. Dzięki niemu personel, odpowiedzialny za bezpieczny i prawidłowy ruch na płycie lotniska, może doskonalić swoje umiejętności. Wirtualne szkolenie pozwala tworzyć scenariusze, dzięki którym pracownicy będą gotowi w każdej chwili profesjonalnie wykonywać swoje codzienne obowiązki.

Symulator do obsługi naziemnej lotnisk stworzony przez Simpro – spin-off spółki Nano Games – odtwarza warunki panujące podczas codziennej pracy koordynatora ruchu naziemnego, zwanego marszałkiem. Jest on odpowiedzialny za sterowanie i ustawianie samolotów oraz pilnowanie porządku na płycie lotniska. Ubrany w żółty kombinezon sygnalista prowadzi samolot na jedno ze stanowisk postojowych za pomocą znaków wydawanych załodze samolotu. – Praktyka szkoleń marszałka wiąże się z koniecznością wyłączenia części płyty lotniska i oddelegowania konkretnego samolotu, co może mieć wpływ na funkcjonowanie infrastruktury portu lotniczego. Nasz symulator zapewnia autentyczne doświadczenia i prawdziwe emocje, które towarzyszą pracy koordynatora ruchu naziemnego. Pozwala sprawdzić jego zachowania w różnorodnych scenariuszach, w tym podczas sytuacji kryzysowych. Jednocześnie stwarza możliwość zaprojektowania różnorodnych, nawet najbardziej ekstremalnych warunków pogodowych. Właściwie przeszkolony pracownik jest gwarancją bezpieczeństwa, co w miejscach uczęszczanych przez miliony osób jest szczególnie ważne. – informuje Michał Litworowski, prezes Nano Games.

Symulator do obsługi naziemnej lotnisk został opracowany przy współpracy z Krakow Airport, który jest partnerem strategicznym Krakowskiego Parku Technologicznego w ogólnopolskim programie  KPT ScaleUP. W jego ramach Simpro zostało wyselekcjonowane z grona ponad 100 firm, do pracy przy innowacyjnych projektach, które docelowo zostaną wdrożone w dużych przedsiębiorstwach. –Czerpiąc know-how z branży gaming, stworzyliśmy markę Simpro, dedykowaną operatorom infrastruktury krytycznej, zarówno obiektów, jak i systemów.  Jesteśmy przekonani, że nasze unikatowe rozwiązania przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa w sektorze publicznym. –  informuje Michał Litworowski, prezes Nano Games.

Krakowska spółka stawia na personalizację swoich symulatorów. Na życzenie klienta może zaprojektować lotnisko, na którym szkolony marszałek aktualnie pracuje,  z uwzględnieniem różnych scenariuszy szkoleniowych.

 

O Nano Games:

Nano Games jest niezależnym studiem developerskim z siedzibą w Krakowie. Firma koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych i wysokiej jakości gier dla szerokiej publiczności na całym świecie. Nano Games, pod marką Simpro, tworzy także profesjonalne symulatory szkoleniowe w wirtualnej rzeczywistości, skierowane dla operatorów infrastruktury krytycznej. Więcej informacji o Nano Games znajduje się na stronie: http://www.nano-games.com/  oraz http://www.simprosoft.com/