Narkotykowe Tropico w którym starasz się zostać drugim El Chapo!

Narkotykowe Tropico w którym starasz się zostać drugim El Chapo!
Spis treści:

Seria gier Tropico jest najbardziej znaną strategią ekonomiczną w której wcielamy się w dyktatora wysp na Morzu Karabiskim. Zarabiając pieniądze na uprawach, turystyce, przemyśle i handlu musimy utrzymywać dobre kontakty z USSR i Ameryką aby rozwinąć swój przylądek do rozmiaru imperium. Studio Moon Moose oferuje nam podobny system rozgrywki jak w Tropico ale zamiast wcielać się w dyktatora zarządzamy kartelem narkotykowym.

Cartel Tycoon jest symulacją biznesu survivalowego inspirowaną handlem narkotykami z lat 80-tych. Gracz musi skupiać się na rozwijaniu upraw, zdobywaniu lojalności miejscowych, rywalizowania z konkurencją i unikaniu organów władzy.

Uprawy, manufakturę i handel narkotykami będziemy rozwijali przez rozbudowywanie sieci infrastruktury plantacji, laboratoriów, lotnisk oraz wielu innych budynków. Naszego biznesu będą doglądać członkowie kartelu których możemy awansować aż do rangi poruczników i zastępców. Do utrzymania lojalności podopiecznych będziemy musieli dobrze dysponować gotówką którą też wykorzystamy do przekupienia polityków.

W drodze do powiększania swojego profitu musimy zwracać uwagę na konkurencyjne kartele oraz unikać DEA, CIA i policji. Czasem śmierć przywódcy kartelu będzie nieunikniona ale jeśli ustawimy swojego następce organizacja będzie mogła dalej trwać oraz rozwijać swoje wpływy (wyjątek tryb Hardmode).

Producent oferuje nam kilka trybów. Fabularny, który pozwoli nam zanurzyć się w dziesiątki godzin zabawy z bogatą narracją. Hardkorowy, dla osób szukających wyzwań gdzie śmierć bossa narkotykowego kończy grę. Sandbox, pozwalający nam na ustawienie konfiguracji rozgrywki aby cieszyć się nią dokładnie tak jak chcemy.

Jak wam się podoba tytuł? Czy wkroczycie w świat narkobaronów i utorujecie sobie drogę do zbudowania największego kartelu na ziemi? Gra jest dostępna do kupienia w Early Acess od 18 marca 2021 za 89,99zł, natomiast główna premiera będzie miała miejsce w pierwszym kwartale 2022 roku.