Meet Point na PGE Narodowym już w ten weekend!

Spis treści:

Meet Point na PGE Narodowym odbędzie się już 23-26 maja. Jest to wydarzenie towarzyszące Warszawskim Targom Książki, którego program skupia się na grach elektronicznych, fantastyce oraz twórcach internetowych.

Fani szeroko pojętej popkultury i gamingu z całej Polski spotkają się na dwóch piętrach strefy Biznes Klubu. Meet Point będzie podzielony na trzy strefy pełne atrakcji: Strefę Gamingu, Strefę Fantastyki, oraz Strefę Popkultury Azjatyckiej.

Strefa Gamingustrefy free2play, premiery i youtuberzy

Będzie to, otwarta od piątku, przestrzeń nowych technologii i esportu. Uczestnicy zagrają w takie tytuły jak np. APEX Legends, World War 3, Mortal Kombat, czy CS:GO. Swoje stanowisko postawi Playstation, Actina oraz wielu wystawców związanych z gamingiem. Poza najnowszymi tytułami nie zabraknie gier retro. W strefie dostępne będą stanowiska z klasycznymi konsolami Amiga, Commodore i Pegasus, a każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak w latach 90. Ponownie na PGE Narodowym pojawią się również youtuberzy, których na liście gości jest już ponad 30. Będzie to okazja do zdobycia zdjęć i autografów internetowych twórców. Nowością na wydarzeniu będzie także strefa popkultury azjatyckiej – jej atrakcje, pełne kPopu, mangi i anime, odbędą się w Sali Kinowej.

Premiery gier

Na festiwalu odbędzie się polska premiera gry strategicznej Total War: Three Kingdoms i prezentacje nowej gry Rage 2 wydawnictwa Cenega. Swoje najnowsze gry zaprezentuje również wydawnictwo CDP. Będą to: We.The Revolution, Book of Demons, V-RALLY 4 oraz Driftland: The Magic Revival.

Esport wraca na PGE NarodowyGames Clash Masters

W 2018 na Meet Poincie odbył się pierwszy turniej CS:GO na stadionie PGE Narodowym w historii. Wtedy był to turniej charytatywny, w trakcie którego został ogłoszony projekt Games Clash Masters. W tym roku stawką będzie zaproszenie do jego wielkiego finału w Gdyni z pulą 100.000$ oraz medale upamiętniające grę na PGE Narodowym. Rozgrywki będzie można oglądać od piątku na miejscu oraz na kanale Twitch

Kobiecy turniej CS:GO

Nie będzie to jednak jedyny turniej CS:GO na wydarzeniu. Wraz z partnerem technologicznym wydarzenia Actiną oraz drużyną Actina PACT zostanie czwarta edycja PACTit Challenge- Ladies, czyli rozgrywek esportowych dla kobiet. Zapisy trwają na wydarzeniu na Facebooku, a do wygrania jest sprzęt gamingowy oraz tygodniowy bootcamp w gaminghousie Actina House.

Tak było rok temu

Godziny otwarcia Strefy Gamingu

24 maja 2019 (piątek) 10.00-19.00
25 maja 2019 (sobota) 10.00-19.00
26 maja 2019 (niedziela) 10.00-17.00

Bilety i szczegółowy program na stroniehttp://www.meetpoint.waw.pl