Intel Extreme Masters 2017 - League of Legends

Intel Extreme Masters 2017 - League of Legends
Spis treści:

Katowice już po raz piąty wyraźnie zaznaczyły swą obecność na e-sportowej mapie Polski. Wszystko to zasługa jednej z najbardziej prestiżowych imprez w owej branży, czyli Intel Extreme Masters. Katowicki Spodek po raz kolejny wypełniony został po brzegi fanami rozgrywek w League of Legends. Pojawiłem się na miejscu, aby specjalnie dla Was zrelacjonować to wydarzenie…

 

Photo – „ESL | Helena Kristiansson”

Intel Extreme Masters to seria imprez, których polska edycja organizowana jest od 2013-ego roku. Tegoroczne wydarzenie różni się jednakże od poprzedniczek. ESL postanowiło rozdzielić imprezy na dwie części. Pierwszą z nich jest ta, którą odwiedzić mogliście w miniony weekend (25-26 lutego). Skupiała się ona głównie wokół fanów gry League of Legends. Atrakcje na stoiskach wystawienniczych oraz sam gwóźdź imprezy, czyli główny turniej LoLa odbywały się jedynie w hali katowickiego Spodka oraz przyległych do niego korytarzach. Dopiero w następnym tygodniu (3-5 marca) impreza zawita także do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, gdzie zaplanowane zostały targi IEM Expo oraz wydarzenie MeetUp @IEM Katowice 2017.

Scena główna. Tam odbywał się turniej League of Legends

Photo – „ESL | Helena Kristiansson”

Na imprezie pojawiło się wiele ciekawych stoisk, gdzie między innymi wystawiły się firmy takie jak MSI Polska, Alsen.pl, G FUEL, Gillette czy NTT System. Personalnie, naszym faworytem zostało stanowisko przygotowane przez MSI Polska oraz Alsen.pl. Pojawił się na nim symulator wirtualnej rzeczywistości, który miał za zadanie imitować emocje odczuwane podczas przejazdu kolejką w wesołym miasteczku. Mieliśmy okazję przetestować to urządzenie na najwyższym poziomie ekstremalności i musicie uwierzyć, że odczucia były niepowtarzalne!

Na samym turnieju nie zabrakło także polskiego akcentu. Wielu uczestników tego wydarzenia mocno trzymało kciuki za zwycięstwo Marcina 'Jankosa’ Jankowskiego oraz całej ekipy H2K, która dzielnie walczyła aż do półfinału. Niestety, tam zakończyli oni swoje zmagania z turniejem, przegrywając 1:2 na drużynę Flash Wolves z Tajwanu. Wsparcie dla graczy zobaczyć mogliśmy choćby poprzez pokaz świateł zorganizowany przez widownię w przerwie między meczami, a także poprzez niesamowitą meksykańską falę, która przetoczyła się kilkukrotnie przez trybuny katowickiego Spodka.

Photo – „ESL | Helena Kristiansson”

Zwycięzcami całego turnieju ostatecznie została ekipa Flash Wolves, która to po zażartej batalii pokonała ekipę G2 Esports.

Photo – „ESL | Helena Kristiansson”

Reasumując, pomimo kilku problemów technicznych, których wynikiem były opóźnienia w rozgrywanych meczach, śmiało zaliczyć możemy pierwszy weekend Intel Extreme Masters jako udany. Nasze emocje nie zdążą opaść nawet na moment, gdyż już w następny weekend czeka nas kolejny IEM. Tym razem pod znakiem gier CS:GO oraz Starcraft 2!