Fortnite: aktualizacja mapy według deweloperów

Fortnite: aktualizacja mapy według deweloperów
Spis treści:

David Spalinski, Główny Projektant Poziomów:

Od chwili premiery Battle Royale we wrześniu zastanawialiśmy się, co też moglibyśmy zmienić w mapie, by ją poprawić. Mieliśmy pewne teorie na temat tego, jakie elementy podkręciłyby jakość waszej rozrywki, woleliśmy jednak poczekać i nieco się poprzyglądać, posłuchać, no i pograć razem z innymi. Nie wszystko da się przecież przewidzieć z góry. To, czego się przy tej okazji dowiedzieliśmy, weszło w skład najnowszej aktualizacji, która stanowi kamień milowy w procesie stopniowego ulepszania mapy w trybie Battle Royale.

Po pierwsze, musieliśmy zająć się kwestią zagęszczenia miejsc na zachodzie mapy. Ilość punktów umieszczonych po jej wschodniej stronie gwarantowała dobrą częstotliwość zdobywania łupów, przechodzenia między lokacjami oraz starć, chcieliśmy więc przenieść ten efekt na jej drugą połowę. Wskutek tego na zachód od rzeki wprowadzamy całe mnóstwo nowych miejsc, każde o unikatowym charakterze.

Wykrzywione Wieże to miasto zlokalizowane na południe od Zalewu Zdobyczy, aktywna lokacja blisko centrum. Gwarantuje ona przyzwoitą ilość rozgrywki w pionie dzięki wyższym budynkom, na których gracze mogą się ścierać, lądować albo bronić przed przeciwnikami okupującymi sąsiednie budowle. Podczas projektowania tego miejsca zależało nam na stworzeniu czegoś solidnych rozmiarów, o skali podobnej do tej znanej z Parku Przyjemności czy Sklepowej Sadyby. W zamyśle jest to punkt, w którym na starcie może wylądować wielu graczy naraz – i wciąż znajdą tyle broni, by mieć czym walczyć.

 

Sidney Rauchberger, Główny Projektant Poziomów:

Kolejnym miejscem na mapie, nieco na zachód od rzeki, jest kopalnia, Szemrane Szyby. W przeciwieństwie do strzelistych zabudowań Wykrzywionych Wież urok tej lokacji opiera się na ciasnocie podziemnych tuneli, w których możecie wrogów oflankować albo zaczaić się na nich. Od samego początku byliśmy zdania, że dodanie kopalni jest naprawdę fajnym pomysłem i w końcu nam się udało! To miejsce, które musicie zbadać osobiście, nie z dystansu, ponieważ wszystkie najlepsze łupy znajdują się w środku.

Butny Brzeg z kolei jest osiedlem grodzonych domów mieszkaniowych, znajdującym się na zachodnim brzegu wyspy. Dzięki otoczeniu budynków płotami uzyskaliśmy samodzielne mini-obszary bojowe, umożliwiające graczom bliskie starcia oraz skupienie się wyłącznie na tym, co w bezpośrednim sąsiedztwie. Działki ustawione są poza tym w jednej linii, co wprowadza nieco porządku i organizacji do walki.

Kiedy przyglądaliśmy się temu, które obszary są niedostatecznie wykorzystywane, północny zachód znajdował się na szczycie listy. Niewiele się tam działo, o ile gracze nie decydowali się na krótką wizytę w Parku Przyjemności albo nie zostali tam zagonieni przez burzę. To była więc świetna lokalizacja dla Rozdroża Rupieci – wysypiska pełnego poustawianych na sobie wraków samochodów. Upewniliśmy się, że będziecie mogli swobodnie budować dookoła śmieci, ale także skakać z jednej sterty na drugą bez potrzeby budowania czegokolwiek. Takie rozwiązanie gwarantuje możliwość wyboru strategii, jaką chcecie wybrać w pogoni za wrogiem. Lub łupem.

 

Stuart Fitzsimmons, Starszy Projektant Poziomów:

Nie skupiliśmy się wyłącznie na dodawaniu nowych miejsc, chcieliśmy zmienić mapę także pod względem wizualnym. Całość podzielona została na cztery biomy. Łąki odpowiadają z grubsza temu, co mogliście oglądać w grze dotychczas, ale bagna, farmy i obszary górskie przeszły metamorfozę. Najlepiej zrobić poprzez zmodyfikowanie palety barw terenu, wyglądu drzew oraz roślinności. By osiągnąć ten cel, przerobiliśmy jądro systemu odpowiadającego za wyświetlanie obszarów tak, aby był on bardziej elastyczny, co umożliwiło dodanie nowych biomów. Efekt kosmetyczny to jednak nie wszystko. Zależało nam, aby otoczenie pomagało graczom rozpoznać, w którym rejonie mapy się znajdują. Z łatwością zauważycie różne biomy patrząc w dół z busa bojowego lub na minimapie.

Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy, w jaki sposób gracze dostosują swoje strategie do zmian, które przynosi najnowsza aktualizacja. Mamy nadzieję, że wyszukacie sobie nowe ulubione punkty lądowania, trasy do wyboru czy lokacje do umocnienia przy końcu rozgrywki. Ze swej strony będziemy nadal oglądać wasze materiały, zapoznawać się z waszymi opiniami i grać razem z wami, by zorientować się, w których miejscach dałoby się poddać mapę dalszym zmianom. Przesyłajcie nam wszelkie uwagi!

https://www.epicgames.com/fortnite/pl/news/dev-deep-dive-map-update