Down To Hell, ognisty slasher 2D z heavymetalową duszą, debiutuje dziś w Steam Early Access ze swoim pierwszym epizodem

Spis treści:

Wciel się w wojownika, który znalazł się na dosłownej drodze do piekła, i podejmij wyzwanie przedarcia się przez hordy potworów w porywającym stylu w Down To Hell – grze 2D hack’n’slash napędzanej przez heavy metal

18 kwietnia 2019 – Polski developer Red Dev Studio z duma przedstawia pierwszy epizod Down To Hell, którego dzisiejsza premiera jest jednocześnie wejściem gry w okres wczesnego dostępu na Steamie. Down To Hell jest unikatową, dwuwymiarową odpowiedzią na styl rozgrywki znany z Devil May Cry i podobnych klasyków. Produkcja ta przetestuje umiejętności graczy w walce z demonicznymi istotami w niesamowicie atmosferycznej oprawie, podkreślanej muzyką popularnych zespołów metalowych Decapitated oraz KORONAL.

W Down To Hell gracze wcielą się w rolę samotnego, tajemniczego szermierza, związanego długiem zaciągniętym wobec równie enigmatycznej dziewczyny, która niegdyś ocaliła mu życie. Teraz, gdy pojmały ją demoniczne hordy, wojownik musi przedrzeć się aż do samego Piekła, by spróbować ją ocalić.

Down To Hell najtrafniej opisać jako dwuwymiarową odpowiedź na bazującą na combo i stylu rozgrywkę gier z gatunku slasher takich jak Devil May Cry – posiadających głęboki system walki, wzrastający poziom wyzwania i walki z ogromnymi bossami, testujące umiejętności graczy do ich granic. Ten charakter gry doprawiono wybranymi elementami chodzonych bijatyk, Soulslike czy Metroidvanii, by zapewnić graczom odpowiednią różnorodność. Down To Hell nie byłoby jednak tak ekscytujące, gdyby nie ponury, lecz działający na wyobraźnię styl graficzny, zainspirowany okładkami albumów metalowych, najmroczniejszymi odmianami dark fantasy oraz klasycznymi dziełami popkultury, takimi jak legendarna manga Berserk. Atmosfery dopełnia prawdziwie metalowa ścieżka dźwiękowa. Decapitated oraz KORONAL dostarczyły już swoich utworów, by ilustrowały pełne adrenaliny konfrontacje z bossami – a do grona twórców muzyki dołączą niedługo kolejne dobrze znane zespoły metalowe.

W okresie Early Access pojawi się 5 dużych epizodów dostępnych łącznie w cenie startowej wersji EA, wypuszczanych regularnie co 2-3 miesiące. Pierwszy epizod, zapewniający do 4 godzin stawiającej wyzwanie zabawy z czterema epickimi walkami z bossami, jest już dostępny na Steamie. Następne epizody przyniosą ze sobą zarówno nowe, klimatyczne lokacje, nową muzykę, nowych wrogów do pokonania, jak również rozbudowę systemu walki i więcej magii do wykorzystania, co powiększy jeszcze głębię rozgrywki.

Wersja Early Access Down To Hell jest dostępna na Steamie w cenie 38 PLN. Gra będzie dostępna w wersji na komputery Mac od dnia premiery. Red Dev Studio przygotowuje wiele niespodzianek związanych z przyszłymi epizodami i zaprasza do śledzenia swojej strony oficjalnej w celu pozyskiwania najnowszych wiadomości.

O Red Dev Studio

Red Dev Studio to stworzona przez pasjonatów, szybko rozwijająca się firma produkująca gry na platformy stacjonarne i mobilne. Zespół Red Dev Studio tworzą młodzi i ambitni pasjonaci elektronicznej rozrywki, mający już za sobą pierwsze doświadczenia w produkcji gier. Naszą ambicją jest wydawanie kilku gier rocznie, wyróżniających się ciekawą fabułą i ponadprzeciętną oprawą graficzną. Szukamy nowych sposobów przedstawiania rozgrywki oraz własnego stylu graficznego, wyróżniającego produkcje Red Dev Studio.