Down To Hell, gra hack’n’slash pełna heavymetalowych motywów, pojawi się na Steamie z debiutanckim epizodem już 18 kwietnia

Spis treści:

Red Dev Studio, debiutujący wkrótce na New Connect polski developer gier, potwierdził, że jego produkcja Down To Hell będzie miała premierę w Steam Early Access już 18 kwietnia. Down To Hell to slasher 2D stawiający graczom wyzwanie poziomem trudności i przyciągający uwagę unikalną stylistyką inspirowaną muzyką metalową. W trakcie Early Access gra będzie się ukazywała w odcinkach: po tym, jak pierwszy epizod pojawi się w przyszły czwartek, następne będą się ukazywać w odstępach dwóch do trzech miesięcy.

Down To Hell to gra o heavymetalowym sercu. Zainspirowały ją najlepsze elementy konwencji Metroidvania, ale jest także dwuwymiarową odpowiedzią na oparte na seriach combo systemy walki z takich tytułów, jak Devil May Cry, oraz brutalny poziom trudności gier z gatunku Souslike. Charakter rozgrywki doskonale współgra z ponurą, ale działającą na wyobraźnię oprawą artystyczną, zainspirowaną okładkami albumów metalowych, najmroczniejszym dark fantasy oraz klasycznymi dziełami, takimi jak legendarna manga Berserk. Mrocznej atmosfery dopełnia prawdziwie metalowa ścieżka dźwiękowa. Zespoły Decapitated i KORONAL już użyczyły swoich utworów, a niedługo w ich ślady pójdą kolejne popularne, jak również mniej znane zespoły metalowe. Kolejne epizody będą dostępne na  na Steamie, a później także na Switchu oraz ewentualnie dalszych platformach.

Zwiastun gry można obejrzeć pod adresem:

Wersja Early Access gry będzie kosztować 38 PLN (9.99 $). Pierwszy epizod oferuje do trzech godzin ekscytującej akcji, włączając w to trzy spektakularne bitwy z bossami. Jeszcze w tym kwartale Red Dev Studio ujawni także szczegóły na temat wersji gry na Nintendo Switch.