CALL OF DUTY: Modern Warfare zadebiutuje 25 Października

Spis treści:

Jedna z najbardziej ikonicznych serii w historii gier powraca w przełomowym doświadczeniu

SANTA MONICA, Kalifornia – 30 Maja, 2019 – Przygotuj się na działania w cieniu – Modern Warfare powraca! Najbardziej doceniana przez graczy seria Call of Duty doczeka się swojego długo oczekiwanego powrotu za sprawą Call of Duty: Modern Warfare, stworzonego od podstaw niesamowitego doświadczenia z premierą wyznaczoną na 25 października.

Ten całkowicie nowy tytuł, wydawany przez Activision i tworzony przez Infinity Ward, przeniesie graczy w sam środek współczesnego konfliktu zbrojnego, gdzie podejmowane w ułamku sekundy decyzje mogą zachwiać globalnym balansem sił. Nowe Modern Warfare to spójna narracja i ujednolicona progresja w ramach wszystkich trybów: chwytającej za serce, epickiej kampanii dla pojedynczego gracza; pełnym akcji trybie dla wielu graczy oraz nowej zabawie w kooperacji.

„To zupełnie nowe Modern Warfare, zredefiniowane pod każdym względem” – powiedział Dave Stohl, co-Studio Head w Infinity Ward. – „Tworzymy pełne emocji doświadczenie, inspirowane bieżącymi nagłówkami gazet, przedstawiającymi dzisiejszy świat jako rzeczywistość, w której nic nie jest czarno-białe, a granice pola bitwy są zatarte.

Gracze dołączą do zróżnicowanej obsady składającej się z członków międzynarodowych sił specjalnych oraz bojowników o wolność i wezmą udział w intensywnych, porywających misjach rozgrywających się w ikonicznych europejskich miastach i cechujących się niezwykle chwiejną sytuacją polityczną obszarach Bliskiego Wschodu. Jest intensywnie, jest ekscytująco i nie możemy się doczekać, aż nasi fani przekonają się o tym w październiku”.

„Każda decyzja projektowa została podjęta z myślą o naszych graczach” – powiedział Patrick Kelly, Creative Director i co-Studio Head w Infinity Ward. – „Wraz z premierą Modern Warfare podejmujemy kroki w celu zjednoczenia społeczności. Po pierwsze, mamy w planach wsparcie dla cross-playu pomiędzy PC i konsolami dla Modern Warfare.

Po drugie, rezygnujemy z tradycyjnego karnetu sezonowego (season pass), by w zamian dostarczyć więcej bezpłatnych map, treści i wydarzeń dla wszystkich graczy. To dopiero początek – nadchodzi znacznie więcej”.

Call of Duty: Modern Warfare to także nowy silnik będący w stanie zapewnić wciągające i fotorealistyczne doświadczenie. Nowa technologia wykorzystuje wszystkie najświeższe osiągnięcia w dziedzinie inżynierii wizualnej, w tym system fizyki pozwalający na najnowocześniejszą fotogrametrię; nowy, hybrydowy system strumieniowania oparty na płytkach; nowy system renderowania PBR; oświetlenie wolumetryczne; 4K HDR; NVIDIA ray-tracing (PC), a także nowy system generowania geometrii przez GPU i wiele więcej. Spectral rendering zaoferuje natomiast nowe spojrzenie na termiczne promieniowanie cieplne w grach i identyfikację podczerwieni zarówno odzwierciedlając termowizję, jak i noktowizję.

Inwestycja w rozwiązania techniczne przekłada się na najnowocześniejszą animację i system kreacji kształtów, natomiast nowy zestaw narzędzi audio pozwala na pełną obsługę Dolby ATMOS na wspieranych platformach wraz z najnowszymi efektami symulacji dźwięku.

Od dzisiaj fani mogą składać zamówienia przedpremierowe na cyfrową wersję Modern Warfare, otrzymując dodatkowo żeton prestiżu, który będzie można natychmiastowo użyć w Call of Duty: Black Ops 4*.

Call of Duty: Modern Warfare zostanie wydane globalnie 25 października na PlayStation 4, Xbox One oraz PC. W pełni zoptymalizowaną wersję PC opracowano we współpracy z Beenox i będzie ona dostępna wyłącznie na Blizzard Battle.net, sieciowej platformie gamingowej od Blizzard Entertainment.

Call of Duty: Modern Warfare jest wydawane przez Activision, spółkę zależną Activision Blizzard (NASDAQ: ATVI), oraz tworzone przez wielokrotnie nagradzane studio Infinity Ward, z dodatkowym wsparciem programistycznym od Raven Software.

Zdobywca licznych nagród i wyróżnień, w tym tytuł „Gry Roku” Academy of Interactive Arts and Scences, wydane w 2007 roku oryginalne Call of Duty 4: Modern Warfare zyskało światowe uznanie, zdobywając serca fanów na całym świecie. Dzięki dwóm kolejnym sequelom seria Modern Warfare pozostawiła niemożliwy do zatarcia ślad w branży gier jako jeden z najbardziej znanych i docenionych cyklów w jego historii.

* Wymaga oddzielnego zakupu Call of Duty: Black Ops 4 na platformie, na której złożone zostanie zamówienie przedpremierowe.