Bohdan Głębocki - najnowszy prelegent bloku literackiego!

Spis treści:

Wielu fanów fantastyki godzi w swoim życiu mnóstwo pasji i zainteresowań. Wampiry, Wojna Dwóch Róż i trochę Lema – taki zestaw nikogo już nie zadziwi! Podobnie jak jednoczesne zainteresowanie Gwiezdnymi Wojnami, Tolkienem i sztuką art deco, do których (i nie tylko!) przyznaje się najnowszy prelegent Bloku Literackiego – pisarz Bohdan Głębocki, autor „Muszej Góry”.

Bohdan Głębocki wyznaje, że u podstaw jego pasji do  fantastyki kryje się serial “Kosmos 1999”. Stąd blisko było do Gwiezdnych Wojen, a później wpadł już na całego. Zaczytuje się w Tolkienie i opowieściach o Conanie, wielokrotnie prześledził już losy Indiany Jonesa, ale nie pogardzi dobrą dyskusją o informatyce i historii. Jego zainteresowania tworzą niestabilną mieszankę z której dodatkowo wyłaniają się okres międzywojenny, modernizm, sztuka art déco, opływowe samochody, elektryczne pociągi, tajne stowarzyszenia i retro okultyzm. Też czujecie, że mielibyście o czym z nim rozmawiać i szybko nie zabrakłoby Wam tematów?

Niestabilne mieszanki mają to do siebie, że często zdarza im się wybuchać. Zwłaszcza jeśli pod probówką z nimi tli się płomień potrzeby pisania. W przypadku naszego prelegenta wybuch był spektakularny i doprowadził do powstania cyklu Musza Góra. Z zaplanowanej na cztery części serii dotychczas ukazały się dwie – „Musza Góra”i „Ślepe ryby”, a trzecia – „Morowe chłopy” – pojawi się w księgarniach już w tym roku! W dalszych planach, poza ukończeniem cyklu, Bohdan ma napisanie spin-offu o grupie Polaków walczących z zagrożeniami paranormalnymi przed wybuchem II wojny światowej.

Żródło: LINK