BLIZZCON 2017 startuje!

BLIZZCON 2017 startuje!
Spis treści:

BlizzCon 2017, czyli epickie święto gier i społeczności Blizzard Entertainment, zacznie się już dzisiaj!

Dzisiaj, 3 listopada oraz w sobotę, 4 listopada gracze z całego świata zbiorą się w kalifornijskim centrum konferencyjnym Anaheim Convention Center, by wziąć udział weekendzie poświęconym grom Blizzarda. Miejsce to stanie się centrum wydarzeń z udziałem ulubionych członków społeczności graczy, epickich turniejów e-sportowych, a także konkursów, w których wyłonieni zostaną najlepsi cosplayerzy oraz inni utalentowani twórcy. Na zakończenie konwentu zagra zdobywca nagrody Grammy – zespół Muse. Chociaż bilety już się wyprzedały, każdy może dołączyć do zabawy online dzięki wirtualnemu biletowi na BlizzCon.

Społeczność to serce gier Blizzarda, zaś BlizzCon to nasz ulubiony sposób na nawiązanie kontaktu z naszymi graczami i wspólne celebrowanie naszej pasji – powiedział Mike Morhaime, prezes i współzałożyciel Blizzard Entertainment. – Ciężko pracowaliśmy, by był to największy i najlepszy BlizzCon w historii. Nie możemy już doczekać się spotkania ze wszystkimi w piątek.

Żaden gracz na świecie nie będzie mógł przejść obojętnie obok BlizzConu – miejsca pełnego akcji, wydarzeń, ekscytujących nowinek i wielu innych atrakcji:

Epicka ceremonia otwarcia

BlizzCon oficjalnie rozpocznie się w piątek o godz. 19:00 czasu polskiego. Podczas ceremonii otwarcia cały świat dowie się o najbliższych planach Blizzarda. Po raz pierwszy w historii uczestnicy będą mogli obejrzeć twórców na żywo na trzech różnych scenach – na scenie mitycznej w hali D, na Overwatch® Arena, a także na scenie Hearthstone® w nowej, północnej hali. Każdy będzie mógł obejrzeć ceremonię otwarcia za darmo na stronie BlizzCon.com. Początek transmisji już o godz. 18:30 czasu polskiego, kiedy to na kanale pełnego dostępu do BlizzConu rozpocznie się studio poprzedzające rozpoczęcie imprezy.

Cztery sceny dla twórców i społeczności

Na graczy czekają cztery sceny z wydarzeniami poświęconymi grom i społeczności. Dzięki wywiadom z twórcami będzie można dowiedzieć się więcej na temat planów zespołów deweloperskich Blizzarda, a wydarzenia takie jak podcasty na żywo czy teleturnieje inspirowane grami Blizzarda pozwolą fanom nawiązać kontakt z ich ulubionymi osobowościami sieciowymi. Warsztaty artystyczne, cosplayerskie, inżynierskie oraz inne pobudzą w graczach kreatywność. Pełen program wydarzeń można znaleźć na stronie https://blizzcon.com/pl-pl/schedule.

Po raz pierwszy w historii posiadacze wirtualnego biletu na BlizzCon otrzymają dostęp na żywo do wszystkich czterech scen. Materiały będą również dostępne w formie powtórek na żądanie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim i koreańskim. Przed rozpoczęciem imprezy gracze będą mogli przygotować się na BlizzCon dzięki ponad 40 filmikom poprzedzającym imprezę na stronie https://blizzcon.com/pl-pl/watch. Wiele filmików jest dostępnych za darmo, a wszystkie są dostępne dla posiadaczy wirtualnego biletu.

Rozgrywki uwielbianych e-sportowców

Przez cały weekend w Anaheim Convention Center będzie można również poczuć atmosferę rywalizacji. Rozegrane zostaną rundy finałowe World of Warcraft® Arena World Championship, Overwatch World Cup, Starcraft® II World Championship Series, finały Heroes of the Storm® Global Championship, a także turniej Hearthstone Inn-vitational. Fani e-sportu mogą się już przygotować na inauguracyjny sezon Overwatch League, która rozpocznie się od specjalnego wydarzenia w niedzielę o godz. 1:30 w nocy czasu polskiego. Więcej informacji na temat tegorocznych turniejów można znaleźć na stronie https://blizzcon.com/pl-pl/esports.

Przez cały weekend zawody e-sportowe Blizzarda będzie można oglądać za darmo na stronach BlizzCon.com, Twitch oraz MLG.com. Posiadacze wirtualnego biletu będą mogli cieszyć się poszerzonymi funkcjami dzięki transmisjom na BlizzCon.com i przez aplikację mobilną BlizzConu.

Wieczór społeczności prowadzony przez Chrisa Hardwicka

W sobotę o godz. 2:00 w nocy czasu polskiego rozpocznie się wieczór legendarnej kreatywności. Odbędą się wówczas konkursy: kostiumów, talentów, filmowy oraz konkurs artystyczny. W tym roku wieczór społeczności na BlizzConie 2017 po raz drugi poprowadzi Chris Hardwick, twórca podcastu Nerdist, a także gospodarz popularnego teleturnieju z kanału NBC, The Wall.

Ceremonia zamknięcia z zespołem Muse

Konwent zwieńczy epicki finał – zdobywcy nagród Grammy, zespół Muse, wystąpią na scenie w niedzielę o godz. 2:30 w nocy czasu polskiego i zamkną konwent BlizzCon w wielkim stylu.

Szereg atrakcji na miejscu

Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w rozmaitych wydarzeniach i atrakcjach na terenie całego centrum konferencyjnego. Niespodzianki czekają na was na każdym rogu, zaś najciekawsze z nich to:

 • Festyn Lunomroku – na mistycznym festynie w klimatach World of Warcraft uczestnicy będą mogli wymienić się przypinkami, adoptować pluszowe zwierzaki, poznać swoich ulubionych autorów na stanowisku wydawczym i wziąć udział w wielu innych atrakcjach.
 • Karczma Hearthstone – zapraszamy wszystkich na historyczne spotkanie Fireside Gathering! W tym przytulnym zakątku można chwycić krzesło i napitek, a następnie spotkać (i wyzwać na pojedynek) innych graczy oraz twórców Hearthstone.
 • Sklep z Rynsztunkiem Blizzarda – już od czwartku uczestnicy będą mogli odebrać pamiątkowe gadżety Blizzarda w hali E centrum konferencyjnego. Pobranie aplikacji mobilnej BlizzConu pozwala skorzystać ze specjalnych funkcji. Można też udać się na stronę Rynsztunku Blizzarda, by odebrać swoje pamiątki z podróży.
 • Aukcja charytatywna – od piątku, 2 listopada do wtorku, 7 listopada można licytować grafiki i pamiątki kolekcjonerskie Blizzarda na rzecz szpitala dziecięcego CHOC podczas blizzconowej aukcji charytatywnej 2017.
 • Gry na miejscu – uczestnicy będą mogli zagrać w najświeższe wersje World of Warcraft, Overwatch, Hearthstone, Starcraft II, Heroes of the Storm oraz Diablo® III.

BlizzCon nie odbyłby się bez wsparcia naszych szczodrych sponsorów, którzy zapewniają nam sprzęt, urządzenia peryferyjne oraz przeróżne usługi, z których uczestnicy korzystają podczas konwentu. W tym roku naszymi sponsorami są m.in. firmy Cisco, DXRacer oraz Intel, jak również następujący partnerzy, którzy zorganizują własne stoiska i wydarzenia na terenie konwentu:

 • ASUS – dostępne będą blizzconowe automaty do sprzedaży, specjalne monety WoW®, a także możliwość udziału w losowaniu 10 000 nagród od przypinek po nowiuśkiego laptopa. Gracze będą mogli zobaczyć nowe produkty z serii ROG i zagrać w Overwatch u boku zawodowych graczy.
 • CORSAIR – automat z chwytakiem firmy CORSAIR to szansa na wygranie ekskluzywnych nagród w wyjątkowiej próbie sił. Można także zasiąść na „Tronie Gier” i zostać bohaterem najlepszego zagrania meczu Overwatch w budce fotograficznej firmy CORSAIR.
 • HP – gracze będą mogli na tym stoisku obejrzeć rozgrywki Overwatch 3 na 3, prawdziwą skrzynkę z łupami oraz zrobić sobie zdjęcie z epickimi cosplayerami Overwatch.
 • NVIDIA – zapraszamy do wzięcia udziału w zadaniu emisariusza, odkrycia kolekcjonerskich naszywek, udziału w loterii o niesamowite nagrody, zdobywania ekskluzywnych przypinek Overwatch i skorzystania z wielu innych atrakcji.
 • NZXT – gracze mogą dowiedzieć się, jak zmontować własny komputer PC chłodzony płynem iwziąć udział w loterii, by zdobyć jeden z czterech blizzardowych komputerów PC H700i.
 • Razer – na tym stoisku będzie można zdobyć prezenty z Karczmy Hearthstone oraz ekskluzywną przypinkę Razer, poznać osobowości związane z grami Overwatch i World of Warcraft, a także wziąć udział w losowaniu najnowszych akcesoriów do gry Overwatch firmy Razer.
 • T-Mobile – zapraszamy do głosowania na MVP Overwatch World Cup za pomocą hashtaga #TMobileMVP oraz BattleTaga™ gracza na Twitterze, robienia sobie zdjęć z pucharem dla MVP w loży Un-carrier i korzystania z dostępu do Internetu na terenie konwentu BlizzCon dzięki darmowemu Wi-Fi zapewnianemu przez T-Mobile.

Wprawdzie bilety na konwent zostały szybko wyprzedane, ale każdy może poczuć jego niezwykłą atmosferę bez wychodzenia z domu dzięki wirtualnemu biletowi na BlizzCon w cenie 39,99 EUR. Jego nabywcy otrzymają bogaty pakiet transmisji internetowych na żywo z obu dni wydarzenia, w tym konkursów społecznościowych w sobotnią noc i występu zespołu Muse w nocy z soboty na niedzielę. Nabywcy wirtualnego biletu otrzymają również masę epickich łupów w grach World of Warcraft, Overwatch, Diablo III, Hearthstone, Heroes of the Storm oraz StarCraft II.

Uczestnicy BlizzConu oraz posiadacze wirtualnego biletu mogą pobrać darmową aplikację  BlizzCon Mobile, dostępną na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Można z niej skorzystać, aby zaplanować swój pobyt na BlizzConie, wybrać warte obejrzenia punkty programu lub ułatwić sobie poruszanie po centrum konferencyjnym, a nawet oglądać relacje na żywo.

Więcej informacji o BlizzConie 2017 znajdziecie na stronie www.blizzcon.com